Drzwi Warszawa » Rodzaje » Rodzaje drzwi.

Kontakt

Wszystkich zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt z administratorem strony. 


ADMINISTRATOR STRONY

tel./fax. + 48 71 336 48 26

 

IWARE.pl - Wrocław

drzwi warszawaRodzaje drzwi.

Istnieje wiele rodzajów drzwi, jednak najbardziej podstawowa klasyfikacja, wykorzystywana przez każdego producenta, dzieli je na zewnętrzne i wewnętrzne. Ten właśnie podział, z uwzględnieniem drzwi balkonowych oraz ogrodowych, przedstawiamy Państwu poniżej.


Drzwi Warszawa


Podstawowy podział drzwi :

 1. Drzwi zewnętrzne - montowane są na ścianach zewnętrznych budynku, przy wyjściach na klatkę lub otwartą przestrzeń.

  Charakteryzują się wzmocnioną budową oraz kilkoma elementami dodatkowymi, które mają zapewnić jak najwyższe bezpieczeństwo, trwałość i funkcjonalność. 

  Obecnie produkowane są z wielu przeróżnych materiałów, które w większym lub mniejszym stopniu zabezpieczają przed włamaniem. Sama grubość drzwi nie ma już takiego znaczenia, bardziej liczy się jakość materiałów, np. poprzez zastosowanie wzmocnień metalowych konstrukcji. 

  Niezwykle ważne jest zastosowanie odpowiedniego zamka oraz dobra instalacja ościeżnicy. Dzisiejszy rynek oferuje nam bogatą gamę zamków wyróżniających się wysoką skutecznością antywłamaniową. Jeśli jednak nie dopilnujemy dobrej instalacji ościeżnicy, nie pomoże nam nawet najlepszy zamek. Drzwi mogłyby wówczas wylecieć z zawiasów, nawet z ościeżnicą, w przypadku użycia siły. 

  Drzwi zewnętrze można dodatkowo podzielić na drzwi antywłamaniowe i ognioodporne. W zależności od tego, jakie ma być ich zastosowanie, wybieramy interesujący nas rodzaj.

 2. Drzwi wewnętrzne - instalowane są wewnątrz budynków w celu odgrodzenia pomieszczeń. 

  W porównaniu do drzwi zewnętrznych charakteryzują się mniej skomplikowaną budową. 

  Mogą to być najprostsze drzwi drewniane, jak również niezwykle fikuśne, wymyślne, stworzone ze szkła, kryształu czy połączeń kliku różnych materiałów. Ich konstrukcja również jest coraz bardziej zróżnicowana - często bywają pozbawione klamki czy chowają się automatycznie we wnęce ściany. 

  Drzwi wewnętrzne nie spełniają typowej funkcji zabezpieczającej, raczej chronią naszą prywatność. Jeżeli znajdują się w nich jakieś zamki, to najczęściej oparte na najprostszych rozwiązaniach. Na rynku istnieją również modele oferujące lepsze wyciszenie od standardowych modeli.

 3. Drzwi balkonowe i ogrodowe – często nie są traktowane jako osobna kategoria. Tego typu rozwiązania zalicza się do drzwi zewnętrznych.

  Pełnią one funkcję połączenia drzwi wewnętrznych, zewnętrznych oraz okien. Muszą oferować odpowiednio dobre zabezpieczenie antywłamaniowe (szczególnie drzwi balkonowe), z drugiej strony najczęściej wymagane jest, aby były w nich zamontowane szyby, przepuszczające promienie światła i nadające im lekkości.

Niemalże każdy producent ma swoje własne klasyfikacje i nazewnictwo. Jednak  podział, który przedstawiamy jest na tyle uniwersalny, że powinien być pomocny podczas wyboru konkretnych drzwi.